Ungdom og antroposofi

Connect - videregåendeelever fra hele verden møtes i Goetheanum

«Ungdomsseksjonen» er en av avdelingene i Høyskolen for åndsvitenskap ved Goetheanum. Skolens formål er drive åndsvitenskapelig forskning på de ulike områdene som seksjonene representerer, og tilbakeføre resultater og erfaringer til praktiske initiativer som kan bidra til å bygge en menneskeligere verden.

Ungdomsseksjonen organiserer seminarer, studiegrupper og større internasjonale konferanser ved Goetheanum og over hele verden. Seksjonens har også som oppgave å støtte ulike initiativer og gjøre research på ungdomsspørsmål i vår tid.

Man behøver ikke være medlem i Antroposofisk Selskap eller Høyskolen for å delta eller engasjere seg i Ungdomsseksjonens arbeid.

Norske Elizabeth Wirsching leder seksjonsarbeidet sammen med sitt team av yngre medarbeidere, og sammen har de etablert en internasjonal samarbeidsgruppe med fokus på global bevissthet og individuelt initiativ. Det har oppstått et voksende nettverk av frivillige medarbeidere over hele verden som et resultat av aktiviteten i Ungdomsseksjonen.

Det finnes for tiden ungdomsseksjonsgrupper i følgende land: Brasil, England, Frankrike, Tyskland, Japan, Nederland, New Zealand, Polen, Romania, Sør-Afrika, Sverige, Ukraina, Australia og USA.

Kontakt: Mathias Bolt Lesniak, mathias(at)youthsection.org

 

> Ungdomsseksjonens hjemmeside

> The International Youth Initiative Program (Järna, Sverige)

 

Søk
07.08.2010

«Rudolf Steiner und die Kunst der Gegenwart»

- se videopresentasjon av 15 samtidskunstnere i dialog med Rudolf Steiner i Wolfsburg

17.07.2010

Mindre astma og allergi blant «antroposof-barn»

viser resultater fra en svensk undersøkelse publisert i tidsskriftet The Lancet

30.06.2010

Rudolf Steiner - et idékosmos

- se reportasjen fra østerriksk fjernsyn i forbindelse med to store Steiner-utstillinger i Tyskland

29.06.2010

Atomene og Steinerskolen

En formulering i Steinerskolens gamle lærerplan har utløst en heftig debatt på Fritanke.no

22.03.2010

Uttalelse fra NLFAM om frykten for meslingeutbrudd

etter flere oppslag i media om meslinger, vaksinasjon og «alternative miljøer»