Du vil få mulighet til å dele erfaringer fra egne sammenhenger og utvikle ideer i fellesskap.
Medvirkende er Ingelin Sevåg Vestly, Vemund Sætre Skulberg og Arne Øgaard.
Hvor: Steinerhøyskolen, Professor Dahls gate 30, Oslo
Når: Lørdag 25. oktober kl 11.00–16.30
Påmelding: Nødvendig av hensyn til planlegging og servering (NB: Si ifra om du har spesielle behov mht. mat.)
Påmeldingsfrist: 23. oktober til post@dialogos.no eller 975 63 875
Inngang: Arrangementet er gratis og er støttet av Berlefondet.
Arrangør og mer informasjon: Dialogos
Lørdag 25. oktober kl 11.00–16.30, Hvordan danne gode fellesskap?
Bli med på en dag med inspirerende samtaler, diskusjoner og kreative innslag. Vi inviterer yngre voksne fra alle virksomheter med antroposofisk utspring.
-
Innledning til Rudolf Steiner: Fragment antroposofi
| Tidsskriftet Antroposofi i NorgeLes merRudolf Steiner var som kjent generalsekretær i den tyske avdeling av Teosofisk Samfunn fra 1902-1913. Da ble det et brudd, og Antroposofisk selskap ble etablert.
-
Sommerstevne i Järna 5.–10. juli: BROEN – Kristuskreftene i Nordens lys
| SkandinaviaLes merEn bro mellom himmel og jord. En bro mellom motsetninger. En bro mellom intensjon og uttrykk. En bro mellom tanke og handling.
-
Fredag 12.–søndag 14. juni: Hvilken rolle spiller det onde i vårt liv?
Les merVi lever i en omveltingens tid der det er vanskelig å skjelne mellom det som vil det gode og det som vil det onde.